Novoletni šahovski turnir sv. Helene 2018 – rezultati

Končno stanje

  Mesto       Igralec                FED   Točke MBuch  Buch W-We
    1     (2) Leben,Dušan                   9.0  35.0  45.5  0.88  
    2     (3) Majcen,Zoran                  7.0  38.5  52.5 -0.50  
    3    (28) Kosem,Rok                     6.0  40.5  53.5  0.78  
    4     (4) Avsenik,Marko                 6.0  35.0  46.0  2.38  
    5    (11) Kosem,Matija                  6.0  34.5  44.5  0.50  
    6    (21) Zidar,Jernej                  5.5  39.0  50.0  2.54  
    7    (25) Koščak,Blaž                   5.5  37.5  50.0  1.78  
    8    (13) Lipovšek,Martin               5.5  36.0  45.0  1.80  
    9    (12) Kračan,Bojan                  5.0  40.0  53.0  0.70  
   10    (24) Suhadolnik,Jernej             5.0  38.0  47.0  2.70  
   11    (18) Rupnik,Marjan                 5.0  32.5  41.5  0.38  
 12-13    (1) Jerina,Anton                  5.0  31.5  40.5 -2.44  
 12-13   (23) Suhadolnik,Janez              5.0  31.5  40.5  0.50  
   14    (27) Južnič,Jakob                  5.0  31.0  40.0  1.00  
   15    (16) Mitrevski,Goce                5.0  30.0  38.5  0.42  
   16    (14) Ložar,Uroš                    4.5  30.5  39.5  1.42  
   17    (26) Kosem,Peter                   4.5  29.0  35.0  0.00  
   18     (5) Mavrel,Franc                  4.0  36.0  46.0  0.40  
   19    (15) Melacher,Leopold              4.0  32.5  41.5 -0.68  
   20    (19) Tekavc,Brane                  4.0  31.5  40.5 -0.58  
   21    (22) Kosem,Anton                   4.0  31.0  40.0  2.72  
   22    (10) Kerč,Sara                     4.0  24.5  30.0  1.00  
   23    (30) Povirk,Juš                    4.0  24.5  29.5 -0.50  
   24     (8) Hudoklin,Danijel              3.5  30.0  36.5  0.50  
   25    (17) Pustotnik,Matija              3.5  28.5  38.5  0.32  
   26    (29) Kotar,Martin                  3.5  25.5  30.5 -0.50  
   27     (7) Cerar,Štefan                  3.0  24.0  29.0  0.00  
   28     (6) Bado Koleša,Christian         2.0  25.5  31.0 -1.50  
   29    (20) Zidar Aleš,Lučka              1.0  24.0  28.5 -2.50  
   30     (9) Hudoklin,Matic                0.0  25.0  31.0 -2.50  

S poševno pisavo so označeni najboljši trije osnovnošolci.

Šolsko prvenstvo OŠ Janka Modra 2017/2018

Naslov šolskega prvaka je obranil Jernej Zidar.

Najmlajši udeleženec: Aljaž Divjak.

Rezultati po kategorijah:

Deklice:
1. Simona Babnik
2. Živa Zidar
3. Iva Kampuš

Najmlajša kategorija (1.-3. razred):
1. Anej Hojnik
2. Iva Kampuš
3. Val Višček

Srednja kategorija (4.-6. razred):
1. Jernej Zidar
2. Anton Kosem
3. Juš Povirk

Starejša kategorija (7.-9. razred):
1. Matej Maver
2. Andraž Hojnik
3. Simona Babnik

                        OŠ Janka Modra 2017-2018
                                 Dol, 9.12.2017

  Mesto       Igralec                FED   Točke MBuch  Buch W-We
    1     (1) Zidar,Jernej           SLO    6.5  23.5  32.5  0.44  
    2     (4) Maver,Matej                   5.5  20.5  30.0  2.28  
    3     (3) Hojnik,Andraž                 5.5  19.5  28.0  2.07  
    4     (2) Kosem,Anton            SLO    5.0  23.0  32.0 -0.37  
    5     (5) Povirk,Juš                    4.5  20.5  29.0  1.35  
    6     (7) Babnik,Simona                 4.5  18.0  27.5  1.42  
    7     (9) Bado Koleša,Christian         4.0  20.5  27.5  1.05  
    8    (13) Hojnik,Anej                   4.0  18.0  24.0  0.69  
    9    (26) Zidar,Živa                    4.0  17.5  23.0  0.51  
   10    (11) Costantini,Mark               4.0  17.0  24.5  1.00  
   11    (20) Mehle,Lovro                   4.0  16.5  23.5  0.51  
   12    (17) Juvan Gospeti,Janže           3.5  21.5  29.5  0.47  
   13     (8) Babnik,Tadej                  3.5  21.0  28.0  0.22  
   14    (18) Kampuš,Iva                    3.5  18.0  24.0  0.09  
   15    (14) Hojnik,Anže                   3.5  15.5  23.5  0.42  
   16    (25) Višček,Val                    3.5  15.5  21.5  0.01  
   17     (6) Grujičič,Mark                 3.0  18.5  25.0 -0.57  
   18    (16) Jakopič,Mark                  3.0  16.0  23.0 -0.38  
   19    (19) Kuder,Ožbej                   3.0  15.5  21.5 -0.39  
   20    (15) Hudoklin,Matic                2.5  16.5  23.5 -0.62  
   21    (12) Divjak,Aljaž                  2.5  15.0  21.5 -0.91  
   22    (23) Petrovski,Val                 2.0  17.0  23.0 -1.29  
   23    (10) Baraga,Jakob                  2.0  12.5  16.5 -1.50  
   24    (24) Selšek,Mateja                 2.0  12.0  16.5 -1.50  
   25    (21) Ojstršek,Izak                 1.5  15.5  20.0 -2.00  
   26    (22) Ostrež,Nik                    0.5  13.0  18.5 -3.00  

Zahvaljujemo se Osnovni šoli Janka Modra za pomoč pri organizaciji tekmovanja.

Državno ekipno osnovnošolsko prvenstvo Kranj 2017 – U12

Ekipa OŠ Janka Modra je še izboljšala dosedanjo najboljšo ekipno uvrstitev v kategoriji U12 na državnih prvenstvih- osvojili smo izvrstno 9. mesto.
(Jernej Zidar – 4/7, Anton Kosem – 4/7, Andraž Hojnik – 2,5/7 in Matej Maver – 3/7).

Članica ŠS TD Dol pri Ljubljani Ajda Lapanje pa je v ekipi OŠ Nove Jarše postala državna prvakinja v kategoriji deklet U12!

cof

Rezultati U12 – http://www.sah-zveza.si/rez/1704/sst1617osep/sst1617osepu12f_table.asp


 

 

Državno mladinsko šahovsko prvenstvo – Ptuj 2017

Državnega mladinskega prvenstva sta se v kategoriji F-10 udeležila učenca OŠ Janka Modra Jernej Zidar (sicer član ŠK Komenda) in Anton Kosem, v kategoriji D-10 pa Ajda Lapanje (tako kot Anton članica ŠS TD Dol pri Ljubljani). Jernej je osvojil 7., Anton 30. mesto in Ajda 11. mesto. Uvrstitev na odlično 7. mesto je Jernej ponovil tudi zadnji dan prvenstva, ko je bilo izvedeno še državno mladinsko prvenstvo v pospešenem šahu.

Rezultati s povezavami na partije:

http://www.sah-zveza.si/rez/1702/si17u8_18/
http://chess-results.com/Tnr257627.aspx?lan=1
http://chess-results.com/Tnr257796.aspx?lan=1

Pospešeni šah:
http://www.sah-zveza.si/rez/1703/si17u8_18p/
http://chess-results.com/Tnr257795.aspx?lan=1

Čestitamo!

Rezultati 20. občinskega prvenstva

Občinska prvaka sta postala Andrej Kampuš in Jernej Zidar.

Zahvaljujemo se občini Dol pri Ljubljani, gostilni Vegov hram, Turističnemu društvu Dol pri Ljubljani, podjetjem JUB d.o.o., ZupO d.o.o. in vsem drugim, ki ste pripomogli k temu, da nam bo letošnji jubilej (ki je hkrati tudi 10. letnica Šahovske sekcije TD Dol pri Ljubljani) ostal v lepem spominu. Šahovski mozaik so z nekaj mislimi o šahu nekdaj in danes pred tekmovanjem pomagali sestaviti tudi Ivan Lubej, Janez Hromc, Jure Kuhar in župan Janez Tekavc.

Absolutna kategorija:

  Mesto       Igralec              FED   Tocke MBuch  Buch W-We
    1    (16) Kampuš,Andrej        SLO    6.0  20.0  26.5  2.92  
    2     (1) Jerina,Anton                5.0  19.0  28.0 -0.52  
    3     (3) Kosem,Matija                5.0  16.0  22.0  1.50  
    4     (5) Lipovšek,Martin             4.5  21.0  29.5  0.92  
    5    (12) Rupnik,Marjan               4.5  18.0  26.0  1.50  
    6     (8) Mitrevski,Goce              4.0  21.5  29.0  1.42  
    7     (6) Mavič,Rado                  4.0  15.0  19.5  0.50  
    8     (2) Avsenik,Marko               3.5  22.5  30.5  0.92  
    9    (14) Venta,Tone                  3.5  20.0  28.0  0.50  
   10    (10) Radivojević,Nebojša         3.5  18.0  23.0  0.42  
   11     (9) Pustotnik,Matija            3.5  15.5  20.5  0.42  
   12     (7) Mavrel,Franc                3.0  18.5  23.5 -0.08  
   13    (13) Tekavc,Brane                2.5  14.5  19.0 -1.00  
   14     (4) Kuhar,Rado                  2.0  17.5  22.5 -1.50  
   15    (11) Rajk,Tomaž                  1.5  18.5  24.5 -1.50  
   16    (15) Zidar,Lučka                 0.0  14.5  20.0 -3.50  

Mladinska kategorija (U-20):

 Mesto       Igralec       FED   Tocke MBuch  Buch W-We
    1     (7) Zidar,Jernej  SLO    6.5  19.5  27.5  2.55  
    2    (10) Ložar,Ivan    SLO    6.5  19.0  28.0  0.50  
    3     (9) Kosem,Peter   SLO    5.0  21.0  30.0  0.50  
    4    (11) Kosem,Anton   SLO    4.0  21.0  28.0  1.00  
    5     (6) Magerl,Žan    SLO    4.0  19.5  28.5  1.20  
    6    (13) Maver,Matej   SLO    4.0  18.5  25.5  1.50  
    7     (1) Babnik,Tadej         4.0  12.0  19.0  0.50  
    8     (3) Povirk,Juš           3.0  19.0  26.0  1.00  
  9-10    (4) Vuga,Gregor          3.0  16.0  24.0  0.50  
  9-10   (12) Kotar,Martin  SLO    3.0  16.0  24.0 -0.50  
   11     (8) Kosem,Matic   SLO    3.0  14.5  20.0  1.00  
   12     (2) Bokal,Matej          2.0  12.5  19.5 -0.50  
   13     (5) Vuga,Peter           1.0  14.5  20.0 -1.50 

Jubilejno 20. občinsko šahovsko prvenstvo

Šahovska sekcija TD Dol pri Ljubljani v sredo, 8. februarja 2017 ob 09:00 prireja jubilejno 20. občinsko prvenstvo občine v šahu. Tekmovanje bo izvedeno v sodelovanju z gostilno Vegov hram v Dolskem, Občino Dol pri Ljubljani in podjetji JUB d.o.o., ZupO d.o.o. ter drugimi.

Prihod udeležencev in potrditev prijav ter plačilo prijavnine (5 EUR) je petnajst minut pred začetkom turnirja.

Turnir (igralni čas – 15 minut) bo potekal v dveh ločenih skupinah:

1.) letnik 1997 in mlajši (mlajša kategorija – U20)
2.) letnik 1996 in starejši (absolutna kategorija)

Najboljši v vsaki skupini prejmejo medalje, zmagovalec v absolutni kategoriji prejme pokal. Pravico nastopa imajo igralci in igralke s prebivališčem v občini Dol pri Ljubljani.

Predhodne prijave: sah.dol@siol.net ali 040 456 664, Rok

Ekipa OŠ Janka Modra ponovno prva na prvenstvu ljubljanskih šol za leto 2017!

Šahistom je uspelo ponoviti lanski uspeh in v petek, 03.02 ponovno zmagati na ekipnem šahovskem prvenstvu ljubljanskih osnovnih šol do 12 let (F-12).

Ekipo so sestavljali Jernej Zidar (5,5/7), Anton Kosem (7/7), Andraž Hojnik (5/7) in Matej Maver (7/7) – v enaki sestavi kot lani, vendar tokrat z novimi šahovskimi majicami 🙂

Lestvica prvih pet:
1. OŠ Janka Modra Dol pri Ljubljani
2. OŠ Nove Jarše I.
3. OŠ Zadobrova
4. OŠ Maks Pečar

5. OŠ Prežihov Voranc

Novoletni šahovski turnir sv. Helene, Dolsko – rezultati

                            sv. Helena - Dolsko 2017
                               Dolsko, 31.12.2016

Končno stanje:

  Mesto       Igralec           FED   Točke MBuch  Buch W-We
    1     (5) Avsenik,Marko     SLO    8.5  37.0  47.5  2.73  
    2    (16) Kampuš,Andrej     SLO    7.5  38.0  49.5  5.27  
    3     (7) Novak,Anže        SLO    6.0  38.5  52.0  0.15  
    4     (2) Jerina,Anton      SLO    6.0  33.5  42.0 -2.09  
    5    (17) Kračan,Bojan      SLO    5.5  38.5  50.0  2.63  
    6    (19) Lipovšek,Tine            5.5  38.0  50.0  2.58  
    7    (18) Kuhar,Rado               5.5  28.5  36.5  1.87  
    8     (9) Kosem,Rok         SLO    5.0  38.5  51.0  0.52  
    9     (1) Zidar,Jernej      SLO    5.0  37.5  49.5 -2.68  
   10     (4) Kosem,Peter       SLO    5.0  34.5  46.5 -1.34  
   11    (11) Kosem,Matija      SLO    5.0  34.5  46.0  1.64  
   12    (27) Retar,Jože               5.0  34.0  43.0  2.14  
   13     (3) Magerl,Žan        SLO    5.0  33.5  44.0 -2.35  
   14    (22) Popović,David            5.0  31.5  40.0  1.30  
   15    (23) Popović,Pavle            5.0  29.5  39.0  1.08  
   16    (21) Melacher,Leopold  SLO    5.0  29.0  36.0  2.00  
   17    (28) Tekavc,Branko            4.5  31.5  40.0  1.67  
   18    (24) Popović,Rok              4.5  22.5  29.0 -0.04  
   19    (10) Južnič,Jakob      SLO    4.0  33.0  42.0 -0.68  
   20     (8) Ferenc,Tinka      SLO    4.0  32.5  41.0 -2.77  
   21    (15) Ferenc,Zala       SLO    4.0  27.5  35.0 -0.16  
   22    (13) Ferenc,Aleš              4.0  25.5  31.5  0.00  
   23    (14) Ferenc,Martin     SLO    4.0  25.0  31.0 -0.65  
   24     (6) Kosem,Anton       SLO    3.5  31.0  39.5 -3.61  
   25    (29) Zidar,Lučka              3.5  30.5  37.5 -1.19  
   26    (25) Povirk,Juš               3.5  26.5  33.5 -0.80  
   27    (12) Pustotnik,Matija  SLO    3.0  30.0  39.5 -0.94  
   28    (20) Mehle,Lovro              1.5  24.5  32.0 -2.79  
   29    (26) Rajk,Stane               1.5  24.0  30.5 -3.49  

Najboljši osnovnošolci:

1. Jernej Zidar  5.0
2. Rok Popović   4.5
3. Tinka Ferenc  4.0