Šolsko šahovsko prvenstvo 2018/19 – rezultati

V soboto, 8. decembra, je na Osnovni šoli Janka Modra potekalo šolsko šahovsko prvenstvo. Prvenstva se je udeležilo 21 mladih šahistov. Vsi šahisti so prikazali veliko šahovskega znanja, borbenosti in poznavanje obnašanja na šahovskem turnirju. Posebej veseli dejstvo, da je bila največja ravno udeležba najmlajših šahistov, kar pomeni, da se nam za prihodnost šaha na šoli ni treba bati.

Naslov šahovskega prvaka je ubranil Jernej Zidar, ki je zmagal v vseh 7. partijah. Dobili smo še najboljše v najmlajši, srednji in starejši kategoriji ter v kategoriji deklic. Sledi seznam najboljših po posameznih kategorijah, skupni vrstni del in nekaj utrinkov s tekmovanja.

Posebej se zahvaljujemo Osnovni šoli Janka Modra, za pomoč pri organizaciji tekmovanja in vsem staršem, ki ste poskrbeli, da so vsi šahisti dobili res lepe praktične nagrade.

Najmlajši udeleženec:
Vid Kampuš

Deklice:
1. Iva Kampuš
2. Neja Auersperger Bandalo
3. Živa Zidar

Najmlajša kategorija (1.-3. razred):
1. Iva Kampuš
2. Vid Kampuš
3. Erik Osterman

Srednja kategorija (4.-6. razred):
1. Jernej Zidar
2. Anton Kosem
3. Christian Bado Koleša

Starejša kategorija (7.-9. razred):
1. Andraž Hojnik
2. Tadej Babnik
3. Živa Zidar

                        OŠ Janka Modra 2018-2019
                                 Dol, 8.12.2018

  Mesto    Igralec                Točke  Buch   MBuch  W-We
   1       Zidar,Jernej             7.0  31.0   21.5   0.84
   2       Kosem,Anton              6.0  30.0   20.5   0.89
   3       Hojnik,Andraž            5.0  28.5   19.5   0.62
   4       Kampuš,Iva               4.5  31.0   22.0   -0.02
   5       Bado Koleša,Christian    4.5  22.0   16.0   2.26
   6       Babnik,Tadej             4.0  30.5   22.0   2.18
   7       Povirk,Juš               4.0  29.0   19.5   -0.82
   8       Višček,Val               4.0  26.0   18.0   -1.75
   9       Kampuš,Vid               4.0  24.5   17.0   -1.10
   10      Osterman,Erik            4.0  19.0   13.5   0.00
   11      Hojnik,Anže              4.0  19.0   13.0   0.84
   12      Divjak,Aljaž             3.5  23.5   16.0   0.84
   13      Hojnik,Anej              3.0  28.0   19.0   1.18
   14      Auersperger Bandalo,Neja 3.0  23.0   17.5   0.34
   15      Divjak,Urban             3.0  22.0   14.5   -0.58
   16      Drobež Hvala,Val         3.0  21.5   16.0   -0.16
   17      Zidar,Živa               3.0  19.5   15.0   -0.58
   18      Hudoklin,Matic           2.5  23.0   16.5   -0.16
   19      Kuder,Ožbej              2.0  25.5   18.0   -0.24
   20      Rovšek,Gal               2.0  21.0   16.0   -2.00
   21      Lukežič,Staš             1.0  18.0   13.0   -2.58  

Šolsko šahovsko prvenstvo 2018/19

Letošnje šolsko šahovsko prvenstvo bo potekalo v soboto, 8. decembra, v jedilnici OŠ Janka Modra na Vidmu z začetkom ob 8.30. Igrali bomo 7 kol. Vsak igralec ima na voljo 15 minut za partijo. Več informacij je na priloženem plakatu.

Podelili bomo medalje v treh kategorijah (1. – 3. razred, 4. – 6. razred in 7.-9. razred) in v kategoriji deklic.

Lep šahovski pozdrav in upam, da se vidimo v čim večjem številu!

21. občinsko prvenstvo – rezultati

Absolutna kategorija:

  Mesto       Igralec              Točke MBuch  Buch 
    1     (1) Kampuš,Andrej          6.0  21.5  30.0 
    2     (2) Jerina,Anton           5.5  21.0  30.0  
    3     (6) Lipovšek,Martin        5.5  20.0  27.0  
    4     (5) Kosem,Matija           4.5  21.5  30.5  
    5     (7) Mitrevski,Goce         4.0  17.0  23.0  
    6    (13) Radivojevič,Nebojša    4.0  15.5  21.5  
    7     (3) Avsenik,Marko          3.5  21.0  26.5  
    8     (4) Mavrel,Franc           3.5  15.5  21.5  
    9     (9) Melacher,Leopold       3.5  15.0  21.5  
   10     (8) Kračan,Bojan           3.0  23.0  32.0  
   11    (11) Požek,Miran            3.0  13.5  18.0  
   12    (10) Peršin,Primož          2.0  15.0  19.0  
   13    (12) Tekavc,Brane           1.0  16.0  21.5  

Kategorija U-20:

  Mesto       Igralec              Točke MBuch  Buch
    1     (1) Zidar,Jernej           7.0  20.5  29.0  
    2     (3) Magerl,Žan             5.5  20.0  30.0  
    3     (4) Kosem,Peter            4.5  18.0  26.0  
    4     (2) Kosem,Anton            4.5  17.5  27.5  
    5     (8) Gorta,Nik              4.0  20.0  29.0  
    6    (11) Kotar,Martin           4.0  20.0  28.5  
    7     (5) Ferenc,Tinka           4.0  17.5  26.0  
    8    (14) Bado Koleša,Christian  4.0  15.5  22.5  
    9    (15) Bokal,Matej            4.0  14.0  18.0  
   10     (6) Maver,Matej            3.5  22.5  32.5  
   11     (7) Povirk,Juš             3.0  20.5  28.0 
   12    (13) Babnik,Tadej           3.0  18.0  23.5 
   13    (10) Ferenc,Martin          3.0  15.0  19.5 
   14     (9) Kampuš,Iva             3.0  14.0  21.0  
   15    (17) Zidar,Živa             3.0  14.0  18.0  
   16    (16) Divjak,Aljaž           2.0  17.0  21.5  
   17    (12) Kampuš,Vid             1.0  16.0  20.5 

Ekipno osnovnošolsko prvenstvo OŠ – Ljubljana

Ekipa OŠ Janka Modra je v kategoriji U-12 osvojila odlično drugo mesto:

M Ekipa
MT
Točke
BuchT
1 OŠ Nove Jarše 2
13
23.0
107.5
2 OŠ Janka Modra
13
23.0
100.0
3 OŠ Nove Jarše 4
10
16.5
111.0
4 OŠ Riharda Jakopiča
8
16.0
92.0
5 OŠ Vide Pregarc
7
13.5
79.5
6 OŠ Danile Kumar
7
13.0
106.5
7 OŠ Riharda Jakopiča 2
7
11.5
100.5
8 OŠ Vič
6
14.5
109.0
9 OŠ Prežihovega Voranca
6
13.0
105.0
10 OŠ Nove Jarše 5
5
10.5
82.5
11 OŠ Koseze 3
5
8.5
91.0
12 OŠ Polje
4
11.5
92.5
13 OŠ Koseze
4
10.0
80.5
14 OŠ Maksa Pečarja
3
7.0
83.0

Rezultati, slike in bilten so dosegljivi na
http://www.sah-zeleznicar.com/turnirji_83_rezultati.html

21. občinsko šahovsko prvenstvo

Šahovska sekcija TD Dol pri Ljubljani v soboto, 17. februarja 2018 ob 09:00 prireja 21. občinsko prvenstvo občine v šahu. Tekmovanje bo izvedeno v jedilnici osnovne šole Janka Modra na Vidmu.

Prihod udeležencev in potrditev prijav ter plačilo prijavnine (5 EUR) je petnajst minut pred začetkom turnirja.

Turnir (igralni čas – 15 minut) bo potekal v dveh ločenih skupinah:

1.) letnik 1998 in mlajši (mlajša kategorija – U20)
2.) letnik 1997 in starejši (absolutna kategorija)

Najboljši v vsaki skupini prejmejo medalje, zmagovalec v absolutni kategoriji prejme pokal. Pravico nastopa imajo igralci in igralke s prebivališčem v občini Dol pri Ljubljani in člani Šahovske sekcije TD Dol pri Ljubljani.

Predhodne prijave: [email protected] ali 040 456 664, Rok

Novoletni šahovski turnir sv. Helene 2018 – rezultati

Končno stanje

  Mesto       Igralec                FED   Točke MBuch  Buch W-We
    1     (2) Leben,Dušan                   9.0  35.0  45.5  0.88  
    2     (3) Majcen,Zoran                  7.0  38.5  52.5 -0.50  
    3    (28) Kosem,Rok                     6.0  40.5  53.5  0.78  
    4     (4) Avsenik,Marko                 6.0  35.0  46.0  2.38  
    5    (11) Kosem,Matija                  6.0  34.5  44.5  0.50  
    6    (21) Zidar,Jernej                  5.5  39.0  50.0  2.54  
    7    (25) Koščak,Blaž                   5.5  37.5  50.0  1.78  
    8    (13) Lipovšek,Martin               5.5  36.0  45.0  1.80  
    9    (12) Kračan,Bojan                  5.0  40.0  53.0  0.70  
   10    (24) Suhadolnik,Jernej             5.0  38.0  47.0  2.70  
   11    (18) Rupnik,Marjan                 5.0  32.5  41.5  0.38  
 12-13    (1) Jerina,Anton                  5.0  31.5  40.5 -2.44  
 12-13   (23) Suhadolnik,Janez              5.0  31.5  40.5  0.50  
   14    (27) Južnič,Jakob                  5.0  31.0  40.0  1.00  
   15    (16) Mitrevski,Goce                5.0  30.0  38.5  0.42  
   16    (14) Ložar,Uroš                    4.5  30.5  39.5  1.42  
   17    (26) Kosem,Peter                   4.5  29.0  35.0  0.00  
   18     (5) Mavrel,Franc                  4.0  36.0  46.0  0.40  
   19    (15) Melacher,Leopold              4.0  32.5  41.5 -0.68  
   20    (19) Tekavc,Brane                  4.0  31.5  40.5 -0.58  
   21    (22) Kosem,Anton                   4.0  31.0  40.0  2.72  
   22    (10) Kerč,Sara                     4.0  24.5  30.0  1.00  
   23    (30) Povirk,Juš                    4.0  24.5  29.5 -0.50  
   24     (8) Hudoklin,Danijel              3.5  30.0  36.5  0.50  
   25    (17) Pustotnik,Matija              3.5  28.5  38.5  0.32  
   26    (29) Kotar,Martin                  3.5  25.5  30.5 -0.50  
   27     (7) Cerar,Štefan                  3.0  24.0  29.0  0.00  
   28     (6) Bado Koleša,Christian         2.0  25.5  31.0 -1.50  
   29    (20) Zidar Aleš,Lučka              1.0  24.0  28.5 -2.50  
   30     (9) Hudoklin,Matic                0.0  25.0  31.0 -2.50  

S poševno pisavo so označeni najboljši trije osnovnošolci.

Šolsko prvenstvo OŠ Janka Modra 2017/2018

Naslov šolskega prvaka je obranil Jernej Zidar.

Najmlajši udeleženec: Aljaž Divjak.

Rezultati po kategorijah:

Deklice:
1. Simona Babnik
2. Živa Zidar
3. Iva Kampuš

Najmlajša kategorija (1.-3. razred):
1. Anej Hojnik
2. Iva Kampuš
3. Val Višček

Srednja kategorija (4.-6. razred):
1. Jernej Zidar
2. Anton Kosem
3. Juš Povirk

Starejša kategorija (7.-9. razred):
1. Matej Maver
2. Andraž Hojnik
3. Simona Babnik

                        OŠ Janka Modra 2017-2018
                                 Dol, 9.12.2017

  Mesto       Igralec                FED   Točke MBuch  Buch W-We
    1     (1) Zidar,Jernej           SLO    6.5  23.5  32.5  0.44  
    2     (4) Maver,Matej                   5.5  20.5  30.0  2.28  
    3     (3) Hojnik,Andraž                 5.5  19.5  28.0  2.07  
    4     (2) Kosem,Anton            SLO    5.0  23.0  32.0 -0.37  
    5     (5) Povirk,Juš                    4.5  20.5  29.0  1.35  
    6     (7) Babnik,Simona                 4.5  18.0  27.5  1.42  
    7     (9) Bado Koleša,Christian         4.0  20.5  27.5  1.05  
    8    (13) Hojnik,Anej                   4.0  18.0  24.0  0.69  
    9    (26) Zidar,Živa                    4.0  17.5  23.0  0.51  
   10    (11) Costantini,Mark               4.0  17.0  24.5  1.00  
   11    (20) Mehle,Lovro                   4.0  16.5  23.5  0.51  
   12    (17) Juvan Gospeti,Janže           3.5  21.5  29.5  0.47  
   13     (8) Babnik,Tadej                  3.5  21.0  28.0  0.22  
   14    (18) Kampuš,Iva                    3.5  18.0  24.0  0.09  
   15    (14) Hojnik,Anže                   3.5  15.5  23.5  0.42  
   16    (25) Višček,Val                    3.5  15.5  21.5  0.01  
   17     (6) Grujičič,Mark                 3.0  18.5  25.0 -0.57  
   18    (16) Jakopič,Mark                  3.0  16.0  23.0 -0.38  
   19    (19) Kuder,Ožbej                   3.0  15.5  21.5 -0.39  
   20    (15) Hudoklin,Matic                2.5  16.5  23.5 -0.62  
   21    (12) Divjak,Aljaž                  2.5  15.0  21.5 -0.91  
   22    (23) Petrovski,Val                 2.0  17.0  23.0 -1.29  
   23    (10) Baraga,Jakob                  2.0  12.5  16.5 -1.50  
   24    (24) Selšek,Mateja                 2.0  12.0  16.5 -1.50  
   25    (21) Ojstršek,Izak                 1.5  15.5  20.0 -2.00  
   26    (22) Ostrež,Nik                    0.5  13.0  18.5 -3.00  

Zahvaljujemo se Osnovni šoli Janka Modra za pomoč pri organizaciji tekmovanja.

Državno ekipno osnovnošolsko prvenstvo Kranj 2017 – U12

Ekipa OŠ Janka Modra je še izboljšala dosedanjo najboljšo ekipno uvrstitev v kategoriji U12 na državnih prvenstvih- osvojili smo izvrstno 9. mesto.
(Jernej Zidar – 4/7, Anton Kosem – 4/7, Andraž Hojnik – 2,5/7 in Matej Maver – 3/7).

Članica ŠS TD Dol pri Ljubljani Ajda Lapanje pa je v ekipi OŠ Nove Jarše postala državna prvakinja v kategoriji deklet U12!

cof

Rezultati U12 – http://www.sah-zveza.si/rez/1704/sst1617osep/sst1617osepu12f_table.asp